Nowe zasady zawierania umów o pracę na czas określonyProgram Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Miasta RacibórzZmiany w urlopach rodzicielskichRuszył nowy raciborski program "Lokale na Start"!Młodzi bezrobotni

Wiadomości

Wynajem hal cieszy się sporym powodzeniem, w chwili obecnej jest możliwość wynajęcia dwóch niezależnych pomieszczeń o powierzchni 184 m2 oraz 159 m2.
25-05-2017
Podsumowując całe wydarzenie zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej oraz zapoznania się w katalogiem powystawowym.
24-05-2017
Do 22 czerwca 2017 trwa nabór wniosków w konkursie Badania i rozwój, innowacje w przedsiębiorstwach z budżetem ponad 293 mln złotych. To najlepszy czas dla współpracy nauki z biznesem.
22-05-2017
Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu rozpoczął realizację projektu pod nazwą „Aktywacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie raciborskim (III)”. Projekt ma na celu wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy.
19-05-2017
Europejski Kongres Gospodarczy (ang. European Economic Congress, EEC) – cykliczne wydarzenie odbywające się w Katowicach. Pomysłodawcą i organizatorem Kongresu od pierwszej edycji jest grupa Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości.
19-05-2017
Już 27 maja o godzinie 9:00 rozpocznie się kolejne szkolenie w Inkubatorze Przedsiębiorczości. Tym razem szeroko omówione zostaną podstawy prawne w małej firmie, czyli rodzaje działalności gospodarczej, umowy czy odpowiedzialność prawna.
17-05-2017
Projekt UM w Raciborzu pn. „Przygotowanie terenów inwestycyjnych typu brownfield, poprzez uzbrojenie w sieci infrastruktury technicznej działek w obrębie ulic Cecylii i Gospodarczej w Raciborzu” został wybrany do dofinansowania.
14-05-2017
Chcesz wiedzieć w jak zdobyć nawet do 100.000 zł na szkolenia i rozwój kadr? Poszukujesz wsparcia w zakresie promocji swojej oferty za granicami kraju i kontaktów z zagranicznymi kontrahentami?
14-05-2017
Miasta Racibórz i Opawa – SILESIAinfo szansą dla rozwoju gospodarczego w regionie
Koncepcja projektu SilesiaInfo narodziła się w środowisku raciborskiej przedsiębiorczości. Sama idea byłaby jednak trudna do przekucia jej w realnie działające narzędzie, gdyby nie wsparcie i zaangażowanie samorządu terytorialnego.
Spotkanie Partnerów Projektu w Urzędzie Miasta Racibórz
W Raciborzu 18 czerwca ruszyła Polsko-Czeska Gospodarcza Platforma Informacyjna SILESIAinfo.
V Ratiboři působí téměř 5 400 registrovaných podnikatelských subjektů. Mnohými z nich jsou malé podniky.
Opawa jest miastem, którego historia sięga XII stulecia. Od zarania swoich dziejów jej losy związane były z handlem.
Ratibořská hospodářská komora je organizace, která sdružuje různé podnikatele a podniky z Ratibořského okresu.
Opawa jest miastem, w którym funkcjonuje wiele przedsiębiorstw. Swoją siedzibę znalazły tu takie firmy jak: Teva, Ferram, Ostroj, Opavia Lu, Model Obaly, czy Brano.
Řemesla byla od pradávných dob pohonem pro rozvoj civilizací. Po celá staletí byla města středisky této oblasti lidské činnosti, a tudíž byla růstovými centry pro celé regiony.