Program Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Miasta RacibórzMłodzi bezrobotni

Wiadomości

PREZYDENT MIASTA RACIBÓRZ działając na podstawie art. 38 ust. ogłosił pierwszy publiczny przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości inwestycyjnej, położonej w Raciborzu przy ul. Gospodarczej 1 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r.
12-07-2019
Urząd Miasta Racibórz zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety, której celem jest zdiagnozowanie kluczowych problemów i wyzwań naszego miasta.
12-07-2019
Dnia 3 lipca 2019 r. Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy otworzył I posiedzenie Konsultacyjnej Rady Gospodarczej III kadencji. Jednym z najważniejszych punktów posiedzenia był wybór Prezydium Rady.
04-07-2019
Racibórz od wielu lat rozwija się gospodarczo, kulturowo, a także infrastrukturalnie. Jakość życia w Raciborzu cały czas wzrasta. Standardy zagospodarowania przestrzeni publicznej znacznie się poprawiły.
02-07-2019
Przed nami dyżury doradcy biznesowego, konsultacje dotyczące funduszy unijnych, narzędzi google oraz dotacji na tworzenie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych. Najbliższe tygodnie w Inkubatorze naprawdę będą gorące. Zapraszamy!
01-07-2019
Już niedługo rozpocznie się kalendarzowe lato, temperatura już nierzadko przekracza 30°C. Dlatego też w tym artykule omówimy jakie obowiązki powinien spełnić pracodawca, aby zapewnić odpowiednie warunki dla swoich pracowników.
21-06-2019
Miasto Racibórz wystawiło lokal użytkowy do przetargu, mieszczącego się przy ul. ks. Staszica 9. Znajduje się on w suterenie w budynku stanowiącym własność wspólnoty mieszkaniowej o łącznej powierzchni użytkowej 22,47 m².
18-06-2019
Już  25 czerwca o godzinie 17:30 odbędzie się spotkanie z Tomaszem Madejskim.
17-06-2019
Miasta Racibórz i Opawa – SILESIAinfo szansą dla rozwoju gospodarczego w regionie
Koncepcja projektu SilesiaInfo narodziła się w środowisku raciborskiej przedsiębiorczości. Sama idea byłaby jednak trudna do przekucia jej w realnie działające narzędzie, gdyby nie wsparcie i zaangażowanie samorządu terytorialnego.
Spotkanie Partnerów Projektu w Urzędzie Miasta Racibórz
W Raciborzu 18 czerwca ruszyła Polsko-Czeska Gospodarcza Platforma Informacyjna SILESIAinfo.
V Ratiboři působí téměř 5 400 registrovaných podnikatelských subjektů. Mnohými z nich jsou malé podniky.
Opawa jest miastem, którego historia sięga XII stulecia. Od zarania swoich dziejów jej losy związane były z handlem.
Ratibořská hospodářská komora je organizace, která sdružuje různé podnikatele a podniky z Ratibořského okresu.
Opawa jest miastem, w którym funkcjonuje wiele przedsiębiorstw. Swoją siedzibę znalazły tu takie firmy jak: Teva, Ferram, Ostroj, Opavia Lu, Model Obaly, czy Brano.
Řemesla byla od pradávných dob pohonem pro rozvoj civilizací. Po celá staletí byla města středisky této oblasti lidské činnosti, a tudíž byla růstovými centry pro celé regiony.