Nowe zasady zawierania umów o pracę na czas określonyProgram Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Miasta RacibórzZmiany w urlopach rodzicielskichRuszył nowy raciborski program "Lokale na Start"!Młodzi bezrobotni

Wiadomości

20 października odbyła się IV Międzynarodowa Gala „Filar Ziemi Raciborskiej”. Organizatorem wydarzenia była Raciborska Izba Gospodarcza, prezydent Miasta Racibórz i starosta raciborski.
21-10-2016
Skąd czerpać wiedzę, dotyczącą prowadzenia firmy? Jakie wsparcie oferuje przedsiębiorcom Urząd Miasta Racibórz i inne instytucje działające na terenie miasta? Jak zdobyć dofinansowanie na uruchomienie lub rozwój działalności gospodarczej?
17-10-2016
W dniach 20-21 października 2016 roku w Raciborzu odbędzie się IV Międzynarodowa Konferencja pn. INNOWACJE TECHNOLOGICZNE I ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ W ARCHITEKTURZE I W BUDOWNICTWIE.
17-10-2016
Miasto Racibórz 11.10.2016 podpisało „Porozumienie o współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju” z partnerami: powiatem raciborskim oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu.
12-10-2016
20 października 2016r. odbędą się internetowe targi pracy pod nazwą Katowice - Kraków On-line Job Day 2016. To już druga edycja internetowych targów pracy organizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach.
11-10-2016
10-12 października 2016 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywały się VI Targi Biznes Expo, które po raz kolejny towarzyszyły Europejskiemu Kongresowi Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Jednym z wystawców było miasto Racibórz.
07-10-2016
Przedstawiciele Urzędu Miasta Racibórz oraz Inkubator Przedsiębiorczości ogłosili w Ośrodku Współpracy Gospodarczej konkurs na „Najlepszy Biznesplan”. Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda ufundowana przez Prezydenta Miasta Racibórz!
07-10-2016
Polska znalazła się w europejskiej czołówce krajów z najniższym bezrobociem plasując się na 7. miejscu. Bezrobocie w sierpniu w Polsce spadło poniżej 6 proc. - podaje Eurostat.
07-10-2016
Miasta Racibórz i Opawa – SILESIAinfo szansą dla rozwoju gospodarczego w regionie
Koncepcja projektu SilesiaInfo narodziła się w środowisku raciborskiej przedsiębiorczości. Sama idea byłaby jednak trudna do przekucia jej w realnie działające narzędzie, gdyby nie wsparcie i zaangażowanie samorządu terytorialnego.
Spotkanie Partnerów Projektu w Urzędzie Miasta Racibórz
W Raciborzu 18 czerwca ruszyła Polsko-Czeska Gospodarcza Platforma Informacyjna SILESIAinfo.
V Ratiboři působí téměř 5 400 registrovaných podnikatelských subjektů. Mnohými z nich jsou malé podniky.
Opawa jest miastem, którego historia sięga XII stulecia. Od zarania swoich dziejów jej losy związane były z handlem.
Ratibořská hospodářská komora je organizace, která sdružuje různé podnikatele a podniky z Ratibořského okresu.
Opawa jest miastem, w którym funkcjonuje wiele przedsiębiorstw. Swoją siedzibę znalazły tu takie firmy jak: Teva, Ferram, Ostroj, Opavia Lu, Model Obaly, czy Brano.
Řemesla byla od pradávných dob pohonem pro rozvoj civilizací. Po celá staletí byla města středisky této oblasti lidské činnosti, a tudíž byla růstovými centry pro celé regiony.