Program Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Miasta RacibórzMłodzi bezrobotni

Wiadomości

PAIH Forum Biznesu 2019 - spotkajmy się jeszcze raz!
05-09-2019
Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami z decyzją o zablokowaniu konta firmy.
02-09-2019
Dla większości z nas wakacje się skończyły. Początek roku szkolnego, to być może odpowiedni czas na otwarcie działalności gospodarczej. Najlepiej zrobić to oczywiście z Inkubatorem Przedsiębiorczości. Zapraszamy!
30-08-2019
Informujemy, że od 18 czerwca br. można ubiegać się o „Pożyczkę na rozwój” w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości dla mikro- i małych firm to możliwość pozyskania taniego (oprocentowanie od 2,5%) kapitału na inwestycje w nowe środki trwałe.
28-08-2019
Raciborska Izba Gospodarcza wspólnie z Prezydentem Miasta Raciborza i Starostą Raciborskim planują zorganizowanie VII Międzynarodowej Gali „Filar Ziemi Raciborskiej”.
22-08-2019
Miasto Racibórz wystawiło kolejny lokal użytkowy do przetargu, mieszczący się przy ul. Solnej 17/2.
16-08-2019
Nawet 24 000 zł na utworzenie jednego miejsca pracy, do 300 000 zł dotacji na jedno przedsiębiorstwo oraz wsparcie pomostowe przez pierwszy rok działalności do 1800 zł/m-c na każde stworzone miejsce pracy.
16-08-2019
Po pozyskaniu dofinansowania do przebudowy ul. Wierzyńskiego, Miasto Racibórz jest na dobrej drodze do otrzymania funduszy na kolejne drogi. Tym razem w ramach ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, która weszła w życie na początku roku.
14-08-2019
Miasta Racibórz i Opawa – SILESIAinfo szansą dla rozwoju gospodarczego w regionie
Koncepcja projektu SilesiaInfo narodziła się w środowisku raciborskiej przedsiębiorczości. Sama idea byłaby jednak trudna do przekucia jej w realnie działające narzędzie, gdyby nie wsparcie i zaangażowanie samorządu terytorialnego.
Spotkanie Partnerów Projektu w Urzędzie Miasta Racibórz
W Raciborzu 18 czerwca ruszyła Polsko-Czeska Gospodarcza Platforma Informacyjna SILESIAinfo.
V Ratiboři působí téměř 5 400 registrovaných podnikatelských subjektů. Mnohými z nich jsou malé podniky.
Opawa jest miastem, którego historia sięga XII stulecia. Od zarania swoich dziejów jej losy związane były z handlem.
Ratibořská hospodářská komora je organizace, která sdružuje různé podnikatele a podniky z Ratibořského okresu.
Opawa jest miastem, w którym funkcjonuje wiele przedsiębiorstw. Swoją siedzibę znalazły tu takie firmy jak: Teva, Ferram, Ostroj, Opavia Lu, Model Obaly, czy Brano.
Řemesla byla od pradávných dob pohonem pro rozvoj civilizací. Po celá staletí byla města středisky této oblasti lidské činnosti, a tudíž byla růstovými centry pro celé regiony.