Nowe zasady zawierania umów o pracę na czas określonyProgram Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Miasta RacibórzZmiany w urlopach rodzicielskichRuszył nowy raciborski program "Lokale na Start"!Młodzi bezrobotni

Wiadomości

Szkoły – szczególnie zawodowe – są bardzo otwarte na współpracę z pracodawcami. Dzięki Funduszom Europejskim są pieniądze na organizację staży, warsztatów, szkoleń czy udział przedsiębiorców w procesie kształcenia.
23-09-2016
10 osób zainteresowanych założeniem firmy 21 września wzięło udział spotkaniu zorganizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu.
22-09-2016
21 września w Rybniku odbyła się uroczysta gala otwarcia grupy BNI ORION, która zrzesza przedsiębiorców z Rybnika, Raciborza, Wodzisławia Śląskiego oraz okolic.
22-09-2016
Myślisz o własnym biznesie? Dowiedz się jak pozyskać dotację z Unii Europejskiej. Weź udział w konsultacjach z ekspertem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.
20-09-2016
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Powiat Raciborski ogłasza konkurs pn. „Zaprezentuj swój biznesplan" dotyczący pomysłu na przedsięwzięcie o charakterze biznesowym.
19-09-2016
W ramach „Programu Wspierania Przedsiębiorczości na lata 2015-2020” Miasto Racibórz przystąpiło do organizacji „Konkursu na najlepszy Model Biznesowy”.
16-09-2016
Referat Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestora w Wydziale Rozwoju pod nadzorem Prezydent Ireny Żylak realizuje kolejny Program Wspierania Przedsiębiorczości pn. „Hale do wynajęcia”.
14-09-2016
Park naukowo-technologiczny IT LOFT PARK Tychy wraz z partnerami zaprasza na II edycję Akademii Przedsiębiorczości, która odbędzie się 28 września 2016 r. w Tychach.
12-09-2016
Miasta Racibórz i Opawa – SILESIAinfo szansą dla rozwoju gospodarczego w regionie
Koncepcja projektu SilesiaInfo narodziła się w środowisku raciborskiej przedsiębiorczości. Sama idea byłaby jednak trudna do przekucia jej w realnie działające narzędzie, gdyby nie wsparcie i zaangażowanie samorządu terytorialnego.
Spotkanie Partnerów Projektu w Urzędzie Miasta Racibórz
W Raciborzu 18 czerwca ruszyła Polsko-Czeska Gospodarcza Platforma Informacyjna SILESIAinfo.
V Ratiboři působí téměř 5 400 registrovaných podnikatelských subjektů. Mnohými z nich jsou malé podniky.
Opawa jest miastem, którego historia sięga XII stulecia. Od zarania swoich dziejów jej losy związane były z handlem.
Ratibořská hospodářská komora je organizace, která sdružuje různé podnikatele a podniky z Ratibořského okresu.
Opawa jest miastem, w którym funkcjonuje wiele przedsiębiorstw. Swoją siedzibę znalazły tu takie firmy jak: Teva, Ferram, Ostroj, Opavia Lu, Model Obaly, czy Brano.
Řemesla byla od pradávných dob pohonem pro rozvoj civilizací. Po celá staletí byla města středisky této oblasti lidské činnosti, a tudíž byla růstovými centry pro celé regiony.