Nowe zasady zawierania umów o pracę na czas określonyProgram Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Miasta RacibórzZmiany w urlopach rodzicielskichRuszył nowy raciborski program "Lokale na Start"!Młodzi bezrobotni

Wiadomości

Dnia 25 lipca miało miejsce spotkanie Prezydenta Miasta z kolejną firmą - GP ECO sp. z o.o. , zainteresowaną rozpoczęciem inwestycji na terenie strefy ekonomicznej.
27-07-2016
Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu informuje, iż nadal można składać wnioski o refundację przez okres 12 miesięcy części kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne skierowanych bezrobotnych do 30 roku życia.
26-07-2016
VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw to trzy dni inspiracji dla innowacji. Wydarzenie odbędzie się 10-12 października 2016 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Zachęcamy do rejestracji.
25-07-2016
Ośrodek Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w 4. edycji międzynarodowej giełdy kooperacyjnej, która odbędzie się 22 września 2016 r. podczas targów FOR ARCH w Pradze.
22-07-2016
21 lipca do Raciborza przyjechała komisja, która zadecyduje o wynikach prestiżowego konkursu "Grunt na medal".
22-07-2016
Sejm przyjął ustawę wprowadzającą minimalną stawkę godzinową. Ustawa zakłada, że od 1 stycznia 2017 r. będzie obowiązywać minimalna stawka godzinowa w wysokości ponad 12 zł dla pracujących na określonych umowach.
20-07-2016
Firma AXSYS powstała w 2014 roku, jednak pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie w wykonywanej pracy. Firma, której właścicielem jest pan Krzysztof Luleczka, zajmuje się sprzedażą, instalacją oraz serwisem wszelkich systemów bezpieczeństwa.
15-07-2016
Dowiedz się jak pozyskać dotację z Unii Europejskiej. Weź udział w konsultacjach z ekspertem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, które już 20 lipca 2016 r. odbędą się w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Raciborzu (ul. Batorego 7).
14-07-2016
Miasta Racibórz i Opawa – SILESIAinfo szansą dla rozwoju gospodarczego w regionie
Koncepcja projektu SilesiaInfo narodziła się w środowisku raciborskiej przedsiębiorczości. Sama idea byłaby jednak trudna do przekucia jej w realnie działające narzędzie, gdyby nie wsparcie i zaangażowanie samorządu terytorialnego.
Spotkanie Partnerów Projektu w Urzędzie Miasta Racibórz
W Raciborzu 18 czerwca ruszyła Polsko-Czeska Gospodarcza Platforma Informacyjna SILESIAinfo.
V Ratiboři působí téměř 5 400 registrovaných podnikatelských subjektů. Mnohými z nich jsou malé podniky.
Opawa jest miastem, którego historia sięga XII stulecia. Od zarania swoich dziejów jej losy związane były z handlem.
Ratibořská hospodářská komora je organizace, která sdružuje různé podnikatele a podniky z Ratibořského okresu.
Opawa jest miastem, w którym funkcjonuje wiele przedsiębiorstw. Swoją siedzibę znalazły tu takie firmy jak: Teva, Ferram, Ostroj, Opavia Lu, Model Obaly, czy Brano.
Řemesla byla od pradávných dob pohonem pro rozvoj civilizací. Po celá staletí byla města středisky této oblasti lidské činnosti, a tudíž byla růstovými centry pro celé regiony.