Program Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Miasta RacibórzMłodzi bezrobotni

Wiadomości

Najbliższe tygodnie będą stały pod znakiem Pracowniczych Planów Kapitałowych, przygotowań do konkursu na najlepszy biznesplan oraz doradztwa z księgowości. Zapraszamy do Inkubatora Przedsiębiorczości!
30-09-2019
Wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych niesie nowe obowiązki dla pracodawców.
27-09-2019
Z przyjemnością informujemy, że Urząd Miasta Racibórz został zaproszony przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu S.A. na wyjątkowe spotkanie pt. „PAIH FORUM BIZNESU”.
27-09-2019
Po wakacyjnej przerwie powrócił cykl śniadań biznesowych dla przedsiębiorców, samorządowców oraz przedstawicieli instytucji wspierających biznes z Subregionu Zachodniego woj. śląskiego.
20-09-2019
Zgłoszone przez Miasto Racibórz inwestycje drogowe obejmujące budowę ul. Chorwackiej oraz przebudowę ul. Bojanowskiej znalazły się na liście zadań podstawowych zatwierdzonych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 r.
17-09-2019
Prezydent miasta Racibórz działając na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami ogłosił pierwszy publiczny przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej
17-09-2019
Tylko do 12 listopada można zgłaszać swój udział w konkursie „Na najlepszy biznesplan”.
17-09-2019
Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu zaprasza na indywidualne porady eksperta ZUS, który będzie do dyspozycji zainteresowanych w dniu 24 września 2019 r.
13-09-2019
Miasta Racibórz i Opawa – SILESIAinfo szansą dla rozwoju gospodarczego w regionie
Koncepcja projektu SilesiaInfo narodziła się w środowisku raciborskiej przedsiębiorczości. Sama idea byłaby jednak trudna do przekucia jej w realnie działające narzędzie, gdyby nie wsparcie i zaangażowanie samorządu terytorialnego.
Spotkanie Partnerów Projektu w Urzędzie Miasta Racibórz
W Raciborzu 18 czerwca ruszyła Polsko-Czeska Gospodarcza Platforma Informacyjna SILESIAinfo.
V Ratiboři působí téměř 5 400 registrovaných podnikatelských subjektů. Mnohými z nich jsou malé podniky.
Opawa jest miastem, którego historia sięga XII stulecia. Od zarania swoich dziejów jej losy związane były z handlem.
Ratibořská hospodářská komora je organizace, která sdružuje různé podnikatele a podniky z Ratibořského okresu.
Opawa jest miastem, w którym funkcjonuje wiele przedsiębiorstw. Swoją siedzibę znalazły tu takie firmy jak: Teva, Ferram, Ostroj, Opavia Lu, Model Obaly, czy Brano.
Řemesla byla od pradávných dob pohonem pro rozvoj civilizací. Po celá staletí byla města středisky této oblasti lidské činnosti, a tudíž byla růstovými centry pro celé regiony.