U czeskich Partnerów

 Spotkanie obu partnerów odbyło się 28 listopada w Urzędzie Miasta Ostrava (dzielnica Poruba). Głównym celem spotkania było omówienie realizacji projektu.

7 czerwca br. studenci Wyższej Szkoły Bańskiej z Ostrawy wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez UM Racibórz oraz raciborską PWSZ. Tematem przewodnim warsztatów była tak bardzo popularna w ostatnim czasie tematyka OZE.

Tematem przewodnim warsztatów była tak bardzo popularna w naszym mieście tematyka OZE.

To święto kultury od 1958 roku nosi nazwę najbardziej znanego mieszkańca miasta Opawa Vladimíra Vaška (1867-1958), pseudonim Petr Bezruč, który słynie zwłaszcza z poezji protestu społecznego zawartego w tomie poetyckim Slezské písně („Śląskie pieśni”).

Przedstawiciel firmy budowlanej EUROVIA CS na uroczystej gali konkursu Czeska budowa transportowa, technologia i innowacja roku 2015 odebrał wyróżnienie w głównej kategorii „Budowy drogowe i autostradowe” za budowę nowej drogi I/11 Mokré Lazce – granica okręgu Opawa, Ostrawa.

Coroczny wakacyjny program „Opawskie Lato Kulturalne” powstał w 2006 r. w celu ożywienia miasta w tym okresie. Miesiące letnie w 2016 r. mieszkańcom miasta ponownie uprzyjemni wiele koncertów, projekcji filmowych i programów rozrywkowych pod gołym niebem na rynku Dolní náměstí.