Wiadomości

PREZYDENT MIASTA RACIBÓRZ działając na podstawie art. 38 ust. ogłosił pierwszy publiczny przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości inwestycyjnej, położonej w Raciborzu przy ul. Gospodarczej 1 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r.
Urząd Miasta Racibórz zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety, której celem jest zdiagnozowanie kluczowych problemów i wyzwań naszego miasta.
Dnia 3 lipca 2019 r. Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy otworzył I posiedzenie Konsultacyjnej Rady Gospodarczej III kadencji. Jednym z najważniejszych punktów posiedzenia był wybór Prezydium Rady.
Racibórz od wielu lat rozwija się gospodarczo, kulturowo, a także infrastrukturalnie. Jakość życia w Raciborzu cały czas wzrasta. Standardy zagospodarowania przestrzeni publicznej znacznie się poprawiły.
Przed nami dyżury doradcy biznesowego, konsultacje dotyczące funduszy unijnych, narzędzi google oraz dotacji na tworzenie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych. Najbliższe tygodnie w Inkubatorze naprawdę będą gorące. Zapraszamy!
Już niedługo rozpocznie się kalendarzowe lato, temperatura już nierzadko przekracza 30°C. Dlatego też w tym artykule omówimy jakie obowiązki powinien spełnić pracodawca, aby zapewnić odpowiednie warunki dla swoich pracowników.
Miasto Racibórz wystawiło lokal użytkowy do przetargu, mieszczącego się przy ul. ks. Staszica 9. Znajduje się on w suterenie w budynku stanowiącym własność wspólnoty mieszkaniowej o łącznej powierzchni użytkowej 22,47 m².
Już  25 czerwca o godzinie 17:30 odbędzie się spotkanie z Tomaszem Madejskim.
Już 15 czerwca na Zamku Piastowskim odbędzie się Festiwal Przedsiębiorczości. Innowacje - Praca – Edukacja - to temat motyw przewodni tegorocznego festiwalu.
Naczelnik Wydziału Rozwoju Anna Kobierska - Mróz wraz z Kierownikiem Referatu Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestora Wojciechem Hipnarowiczem wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Województwo Śląskie wraz z Polską Agencją Inwestycji i Handlu SA
Miasto Racibórz wystawiło kolejne lokale użytkowe do przetargu, mieszczące się przy ul. Kościuszki oraz ul. ks. Staszica.
Prowadzenie działalności to często nie lada wyzwanie. Nierzadko początkujący przedsiębiorca boryka się z różnymi problemami związanymi prowadzaniem takiej działalności - można powiedzieć, że „uczy się na własnych błędach”.
Mamy prawdziwą gratkę dla przedsiębiorców z branży gastronomicznej i osób, które dopiero planują uruchomić swój biznes w tym obszarze.
Miasto Racibórz wystawiło lokal użytkowy do przetargu, mieszczącego się na  Placu Władysława Jagiełły 5.
Gmina Racibórz oferuje do wynajęcia lokale użytkowe. Lokale będzie można wynająć podczas publicznego przetargu ustnego nieograniczonego oraz w trybie bezprzetargowym.
Przed nami prelekcje, konsultacje i regularne dyżury doradcy biznesowego. Zanim zaczniecie wakacje koniecznie odwiedźcie Inkubator Przedsiębiorczości
Dnia 29 maja br. przedstawiciele różnych przedsiębiorstw i instytucji zostali powołani przez Prezydenta Dariusza Polowego do pełnienia obowiązków w Konsultacyjnej Radzie Gospodarczej na III kadencję.
Już 3.06 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące wsparcia rozpoczęcia działalności gospodarczej w ramach Funduszy Europejskich.
Kultura firmy może wpłynąć na to, kto będzie chciał dla nas pracować, kto pozostanie, a kto odejdzie. Co ją kształtuje?
Dnia 22 maja w Sali Błękitnej Urzędu Miasta Racibórz odbyło się ostatnie posiedzenie Konsultacyjnej Rady Gospodarczej.

Strony